Atletico Vaslui-AFC Odorheiu Secuiesc 3-0 (1-0)

atletico-odorheiu-secuiesc
Atletico Vaslui şi-a luat rămas bun pe acest an de la suporteri cu un succes, învingând penultima clasată, AFC Odorheiu Secuiesc, cu scorul de 3-0 (1-0).
Formaţia vasluiană a controlat în totalitate jocul, scorul fiind deschis de Hany Ragab (min.16). Egipteanul şi Valentin Buhăcianu s-au jucat cu ocaziile în prima repriză, ambii ratând câte o „dublă”, din postură clară de gol.
Şi în partea a doua, golgheterul ligii a treia a trecut pe lângă gol, însă nu a mai greşit la 15 minute de la reluare, marcând un super gol.
Tabela a fost închisă de Hany Ragab, care şi-a trecut o nouă dublă în cont, fiind, de altfel, cel mai bun de pe teren (min.72).
Unul dintre jucătorii oaspeţi nu a dus la bun sfârşit meciul, fiind preluat de o ambulanţă şi transportat la spital, pentru îngrijiri medicale, acesta alegându-se cu o fractură nazală.
Graţie acestui rezultat, Atletico Vaslui termină turul pe locul 3, cu 29 de puncte, având 9 victorii, 2 remize şi 3 înfrângeri.