Președintele FRF vine la Vaslui

Președintele Federației Române de Fotbal (FRF), Răzvan Burleanu, revine la Vaslui, unde s-a atașat de competiția regională de fotbal în sală, Winter Cup. Șeful forului fotbalistic va purta o serie de discuții cu autoritățile locale și conducerea Asociației Județene de Fotbal (AJF). El va fi prezent și la jocurile din cadrul celui mai important turneu de fotbal în sală din Moldova.
”Sâmbătă dimineață, președintele FRF, cu sprijinul Primăriei Vaslui, va premia echipele care au obținut rezultate excelente pe plan național anul trecut. Avem cinci echipe cu performanțe notabile în 2017, toate la nivel de juniori. Vorbim de Sporting Juniorul, campioană națională la U17, LPS Vaslui, vicecampioană națională la ”Gheorghe Ola”, Internazionale Traian, care a terminat pe locul 3 la Cupa României la futsal U19 și în primele opt echipe în Campionatul Național, Comstar Vaslui, care a fost semifinalistă la Campionatul Național de fotbal U13, și Real Junior Vaslui, prezentă la turneul final al Memorialului ”Gheorghe Ene”. Sunt rezultate care fac cinste fotbalului juvenil vasluian”, a precizat Bogdan Gheorghiță, președintele AJF Vaslui.