Dinamo-HC Vaslui 31-28 (13-14)

HC Vaslui a făcut un meci bun pe terenul lui Dinamo, însă rezultatul n-a fost de partea sa. Elevii lui Sandu Iacob au avut și două goluri avans, după primul sfert, scor 7-5, însă bucureștenii au refăcut echilibrul, oaspeții intrând cu un gol avans la vestiare.
În partea a doua, Anton a fost un mic foc de paie, după ce a înscris pentru 15-13, pentru că Eliodor Voica a trimis pe teren artileria grea, Dinamo luând fața Vasluiului. S-a mers cap la cap până în minutul 49, când gazdele s-au desprins pentru prima oară, 25-23. Cu șase minute înainte de final, avans a crescut la trei, scor 27-24. În ultimele 80 de secunde, la scorul de 29-27, vasluienii încă mai sperau la un punct, însă apărarea om la om n-a mers corect, iar Ragot a punctat pentru victoria lui Dinamo, meciul încheindu-se cu scorul de 31-28.
Chiar dacă a pierdut, HC Vaslui se menţine pe locul 7 în Liga Zimbrilor, cu 28 de puncte, urmând ca sâmbătă să aibă un meci decisiv, pe teren propriu, cu CSM Focşani.