Lideri la futsal

futsal_inter-traian1
Inter Traian Vaslui a furnizat o nouă surpriză în Campionatul Naţional de futsal, la Under 19. După succesul la masa verde din prima etapă, în faţa campioanei CSMS Politehnica Iaşi, scor 5-0, echipa coordonată de Bogdan Gheorghiţă a trecut de Futsal Club Ceahlăul Piatra Neamţ, scor 4-1. Vasluienii, care au din acest joc antrenor pe profesorul Adi Racoviţă, au avut o primă repriză perfectă, conducând la pauză cu scorul de 3-0, graţie golurilor marcate de Alexandru Bădiţ, Robert Roman şi Robert Chirilă.
În partea a doua, jocul gazdelor a avut de suferit, însă diferenţa de trei goluri de la pauză a fost menţinută până la final, vasluienii mai înscriind o dată, prin Vlăduţ Dudău, scorul final fiind de 4-1.
Cu acest rezultat, Inter Traian se menţine pe prima poziţie, cu maximum de puncte după primele două etape.