CSM FC Vaslui-Flacăra Munteni de Sus 1-0 (0-0): Derby cu scântei!

CSM FC Vaslui a obținut o nouă victorie, scor 1-0, în fața campioanei, Flacăra Munteni de Sus, umbrită de clinciul de la final, când mai mulți jucători din ambele tabere, alături de oficiali, au împărțit pumni și palme.
Meciul a avut ritm, cu faze de poartă. Repriza a doua a aparținut vasluienilor, care și-au trecut în cont mai multe ocazii, cea mai mari aparținând lui Cristi Ungureanu, care nu a reușit să-l învingă pe portar din postura de unu la unu.
A făcut-o, însă, cu șase minute înainte de final, când a băgat mingea în poartă dintr-un corner.
Astfel, antrenorul-jucător al vasluienilor se află la al treilea meci consecutiv când își trece numele pe lista marcatorilor, devenind golgheterul echipei, reușite ce au contribuit la ultimele trei victorii ale galben-verzilor.
Meciul s-a jucat și în tribune, unde galeria vasluiană a oferit un spectacol superb, iar oaspeții au venit pe Municipal cu peste 200 de susținători, oferind cea mai numeroasă asistență de până acum la un meci de acasă a CSM FC Vaslui.