Dinamo-HC Vaslui 33-24 (14-13)

Vasluienii au fost egalii campionilor doar 45 de minute, perioadă în care au condus și la două goluri, însă finalul a fost dezastruos, Dinamo câștigând la o diferență mai mult decât confortabilă, bifând a patra victorie din tot atâtea meciuri.
Vasluiul a avut o primă repriză bună, cu frații Bujor în prim plan, care le-au dat mari bătăi de cap apărătorilor dinamoviști.
Sandu Iacob l-a avut din nou în formă pe portarul Bogdan Pralea, care a blocat multe din mingile aruncate de adversari.
Chiar dacă nu au condus, vasluienii s-au ținut scai de gazde, reușind să aibă un handicap de un gol la pauză.
Reveniți de la vestiare, oaspeții profită de omul în plus și restabilesc echilibrul, scor 14-14. Gabriel Bujor este decisiv două minute mai târziu, iar HC Vaslui se află la conducere, scor 16-15 (min.34).
Oaspeții au fost la conducere timp de opt minute, perioadă în care au avut și două goluri avans, Dinamo revenind pe tabelă înainte de ultimul sfert, la scorul de 21-20. În ultima parte a meciului, vasluienii au căzut fizic, cu erori pe atac, încasând cinci goluri consecutive, astfel că tabela arăta 26-21, cu zece minute înainte de final.
Sandu Iacob încearcă apărarea om la om, însă fără rezultat, Dinamo impunându-se în fața Vasluiului, scor 33-24.