Victorie facilă!

Fără să forțeze prea mult, ASS FC Vaslui obține o victorie confortabilă în fața ocupantei locului 7, Racova Pușcași, scor 5-0.
Echilibrul jocului a fost rupt după aproape 20 de minute, de către Abuzătoaie, care a deschis scorul cu un șut plasat.
Peste patru minute, Vlăduț Dudău scapă singur spre poartă, driblează portarul și majorează scorul la 2-0.
Până la pauză, Țârțărău mai înscrie o dată, din lovitură de la 11 m, după un henț comis în careu de adversari.
La reluare, Adrian Neniță și Victor Cumpănă, din penalty, marchează celelalte două goluri, contribuind la cel de-al 16-lea succes stagional pentru ASS FC Vaslui.
Joi, 17 mai, de la ora 18, vasluienii vor evolua în deplasare, cu Flacăra Munteni de Sus, ocupanta locului 3 în clasamentul ligii a patra.