Fotbalul, alungat de ploaie

fotbal-judetean
Liga a patra la fotbal a fost sabotată de ploaie. Precipitaţiile înregistrate ieri au ţinut echipele din campionatul judeţean acasă. Patru din cele cinci meciuri programate în etapa a 11-a nu s-au disputat. Motivul: terenurile impracticabile. Atât la Gârceni, Banca, cât şi la Perieni şi Bârlad nu s-a putut intra pe teren, unele arătând ca nişte orezării, apa acoperind porţiuni bune din suprafaţa terenurilor.
Doar la Fălciu s-a putut juca, Juventus învingând campioana, Pajura Huşi, cu scorul de 5-3. Gazdele au avut o primă repriză perfectă, marcând până la pauză patru goluri, fără să primească vreunul.
Pajura a încercat să restabilească egalitatea, însă nu a mai avut forţa în partea a doua, pentru a pleca acasă măcar cu un punct.