Sport

Fără înfrângere în campionat

atletico-lps-vaslui
Atletico Vaslui continuă seria jocurilor fără înfrângere în campionatul naţional de juniori B. Echipa antrenată de Cornel Cracea s-a impus şi în restanţa cu LPS Vaslui.
LPS a avut un început de meci bun, reuşind să egaleze la 1, însă a cedat, apoi, teren, junii de la Atletico controlând în totalitate jocul. La pauză a intrat cu un avantaj de două goluri, scor 3-1.
În partea a doua s-a jucat aproape la o singură poartă, Atletico profitând de omul în plus, după ce un jucător de la LPS a văzut al doilea cartonaş galben pe final de primă repriză. Cu toate acestea, elevii lui Valentin Damian au rezistat eroic, neprimind niciun gol.
S-a terminat cu scorul de 3-1 în favoarea lui Atletico, care a revenit pe primul loc în clasament.