Sport

CSM Focșani-HC Vaslui 30-21 (14-12)

HC Vaslui a pierdut ultimul meci din play-out, cu CSM Focșani, partidă care a contat doar pentru statistică, scor 21-30.
Vasluienii au jucat handbal doar o repriză, după care, în partea a doua, a făcut numeroase greșeli în ofensivă, marcând doar nouă goluri în 30 de minute.
Și de această dată, cel mai bun marcator al echipei coordonate de Bozo Rudic a fost Gabriel Bujor. Golgheterul Ligii a înscris de patru ori, fiind urmat de Tiberius Moldovanu și Gabriel Cumpănici, cu câte trei reușite.
La Focșani nu a evoluat Mihai Bujor, iar în repriza a doua au fost trimiși pe teren jucătorii cu minute puține jucate în acest sezon.
Astăzi, HC Vaslui va afla cu cine se va duela la barajul de menținere în prima ligă.