CSM FC Vaslui – FC Gârceni 2-1 (1-0)

FC Gârceni a fost învinsă de CSM FC Vaslui în ultimul minut al jocului, scor 1-2 (0-1).

Galben-verzii au trecut prin mari emoții chiar în debutul partidei, când oaspeții au trimis în bară.

În minutul 20, Adrian Caragea, servit perfect de Botezatu, marcând pentru 1-0.

După pauză, vasluienii rămân în prim plan, Caragea, Covăcel și Chirilă trecând pe lângă golul doi.

FC Gârceni dă lovitura cu trei minute înainte de fluierul final, restabilind egalitatea.

În minutul 90, Andrei Sărițanu centrează în careu pentru Andrei Covăcel, care se înalță și trimite mingea în bară, portarul prinde, dar arbitrul de margine anunță că mingea a trecut linia porții, fiind validat golul de 2-1 pentru CSM FC Vaslui.

Cu 6-2 la general, formația vasluiană se califică în semifinalele play-off-ului, acolo unde va întâlni campioana județeană, Flacăra Munteni de Sus.