Amical pierdut cu Miroslava

Sporting Juniorul Vaslui a pierdut amicalul cu Știința Miroslava, scor 1-2 (1-0). Adversara a marcat golul victoriei la ultima fază a meciului.

Vasluienii au avut o primă repriză excelentă, cu patru mari ocazii de gol, uimind asistența prin evoluția îndrăzneață.

Golul a venit din penalty, Octavian Cracea fiind autorul transformării loviturii de pedeapsă.

De altfel, jucătorul lui Sporting are șanse minime să mai continue la gruparea vasluiană și în partea a doua, fiind la un pas de transfer în prima ligă la seniori.

Miroslava a marcat cele două goluri după minutul 60, când antrenorul Cornel Cracea a schimbat primul unsprezece.
Miercuri, 13 februarie, Sporting Juniorul Vaslui se va deplasa la Galați, unde va întâlni o altă reprezentantă a ligii a treia, Sporting Liești.