Şanse minime pentru liga a treia

pajura husi
Pajura Huşi a pierdut meciul tur, de pe teren propriu, cu Avântul Valea Mărului, contând pentru barajul de accedere în liga a treia. Formaţia huşeană a dechis scorul, prin Vlad Lazăr (min.41), terminând prima parte în avantaj.
Bucuria gazdelor a fost de scurtă durată. La zece minute de la reluare, campioana judeţului Galaţi a restabilit egalitatea din penalty, transformat de Viorel Bazan.
Tot oaspeţii sunt cei care conduc ostilităţile pe tabelă, trecând la conducere, prin reuşita lui Ionuţ Cristian (min.72), pentru ca peste alte trei minute să mai puncteze încă o dată, prin Adrian Anastasie.
Valea Mărului şi-a făcut şi mai uşor meciul retur, după ce a stabilit scorul final, la 4-1.
Pajura Huşi are şanse minime de a evolua din toamnă în liga a treia, având nevoie de o minune pentru a întoarce rezultatul de pe Municipal.