Bărbat de 29 de ani, depistat la volan fără permis, pe bulevardul Republicii din Bârlad

Polițiștii Biroului Rutier, din cadrul Poliției Municipiului Bârlad, aflați în exercitarea atribuțiilor de serviciu pe bulevardul Republicii din municipiul Bârlad, județul Vaslui, au procedat la oprirea regulamentară a unui autoturism condus de un bărbat în vârstă de 29 de ani, din aceeași localitate.

În urma verificărilor efectuate, polițiștii au stabilit că acesta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie de vehicule, iar autoturismul condus nu este înmatriculat, conform prevederilor legale.

Cercetările sunt continuate de către polițiști, sub supravegherea Parchetului de pe lângă Judecătoria Bârlad, în vederea stabilirii și probării întregii activități infracționale a persoanei cercetate, urmând a fi dispuse măsurile legale care se impun.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *