Sport

Victorioși în Cipru

Reprezentativa Under 17 a României a obținut o victorie cu selecționata similară a Ciprului, scor 1-0, și o remiză, scor 2-2, în primul joc.
Din reprezentativa pregătită de Aurel Țicleanu au făcut parte și doi jucători ai Sporting Juniorul Vaslui: Octavian Cracea și Marcel Chiorean.
În primul meci, cei doi jucători vasluieni au evoluat câte o repriză, iar în al doilea joc, Chiorean a intrat în primul unsprezece, fiind înlocuit pe final de joc, Octavian Cracea fiind folosit în ultimele 20 de minute ale partidei.
Pentru România U17 urmează Turul de Elită, naționala noastră făcând parte din Grupa 7, alături de Israel, Ungaria, și Slovenia. Turneul va fi găzduit de Ungaria și se va desfășura în perioada 22-28 martie 2018, conform următorului program: 22 martie 2018: Israel – România; 25 martie 2018: Ungaria – România; 28 martie 2018: România – Slovenia.