Sportivi de la Karate Kensei, calificați la faza națională

6 sportivi ai clubului au obținut calificarea la faza națională, însă 4 dintre ei au fost pe podium.

Este vorba despre Maria Caliniuc (juniori), Sandu Alexandru (juniori), Cosmin Roznov (tineret) și Abiana Hînceanu (seniori).

Maria Caliniuc a obținut locul I la enbu mixt, locul II la kumite individual, locul III la kata individual și locul IV la fukugo.

Sandu Alexandru s-a clasat pe locul I la enbu masculin, iar Cosmin Roznov a urcat pe locul I la enbu masculin, locul I la enbu mixt, locul II la kata individual, locul III la kumite individual și locul III la fukugo.

Abiana Hîncianu a fost cea mai bună la kata individual, kumite individual și fukugo.

”Clubul nostru a mai obținut și alte locuri obținute la seniori de Horia Colcear, Ilie Cilip-Sava, Abiana Hîncianu, Cosmin Roznov, la diferite probe individuale și pe echipe, ceea ce le asigură tuturor calificarea în Finalele Campionatului Național de Karate Tradițional -Fudokan, ce se va desfășura în perioada 20 -22 septembrie 2019, la Brăila”, a declarat sensei Constantin Roznov, 5 DAN, președintele CS ”Karate Kensei” Vaslui.