Sporting Juniorul s-a calificat cu emoții în sferturile Cupei

Sporting Juniorul Vaslui s-a calificat cu emoții în sferturile de finală ale Cupei României Under 19.
În optimi, formația pregătită de Cornel Cracea a trecut la loteria penalty-urilor, de gruparea LPS Suceava, într-o partidă disputată pe terenul sintetic din cartierul sucevean, George Enescu.
Vasluienii au început mai bine jocul și au marcat două goluri, însă sucevenii și-au revenit rapid și au izbutit să egaleze până la pauză.
Repriza secundă a fost echilibrată, fără ca vreuna dintre formații să reușească să se desprindă pe tabela de marcaj, în ciuda ocaziilor care n-au lipsit la cele două porți. Suspansul a continuat și la loviturile de departajare, acolo unde Sporting Juniorul Vaslui avea să se impună, în cele din urmă, cu scorul general de 12-11.