Sport

Pajura a ratat accederea în liga a treia

pajura husi
Pajura Huşi nu a reuşit să-şi ia revanşa în faţa Avântului Valea Mărului, pierzând şi meciul retur, scor 1-3, după ce în faţa propriilor suporteri au cedat cu scorul de 1-4.
Campioana judeţului Galaţi a rezolvat promovarea în eşalonul numărul trei în primele 20 de minute, când a marcat două goluri. Tabela a fost modificată după şapte minute de joc de către Antofe, pentru ca Ionuţ Cristian să risipească de tot speranţele huşenilor că ar mai putea întoarce rezultatul din tur, marcând pentru 2-0.
Frunză a fructificat o lovitură de la 11 m şi a dus scorul la 3-0, când mai era o jumătate de oră de joc. Pajura nu a renunţat la luptă, iar Mădălin Căciulă a redus din diferenţă, transformând un penalty.
Cu scorul de 7-2 la general, Avântul Valea Mărului promovează în liga a treia.
Pajura Huşi se poate consola cu un nou trofeu luni, când va întâlni în finala Cupei României formaţia Vitis Şuletea. Meciul este programat de la ora 18, pe stadionul Municipal din Bârlad.