Locul 4 la Cupa Vasluiului

HC Vaslui a pierdut ambele întâlniri cu reprezentantele Ligii. În fața Sucevei, debutul a fost nefast, adversarii conducând pe tabelă și la o diferență de nouă goluri, însă până la pauză avansul Sucevei a fost diminuat la șase, scor 21-15.
În partea a doua, vasluienii au fost ceva mai atenți, câștigând repriza cu scorul de 20-16, rezultatul final fiind de 35-37.
În fața Făgărașului, handbaliștii pregătiți de Sandu Iacob și Alexandru Acsinte au oferit o primă repriză bună, cu moment de sclipire și faze spectacol, având în două rânduri avantaj de șapte goluri. Din păcate, accidentarea lui Gabriel Bujor a făcut ca diferența la pauză să fie de un singur gol, scor 17-16.
Echipa din repriza a doua nu a avut concentrarea necesară pe faza de atac, irosind cu ușurință multe mingi, lucru de care a profitat adversarul, care a avut nevoie de doar cinci minute pentru a prelua conducerea, pe care nu a mai cedat-o până la final, scor 31-34.
Din păcate, vasuienii au pierdut și al treilea meci, cu CSȘM Bacău, scor 28-29.