HC Vaslui a învins într-un meci amical lidera seriei A din divizia A, Politehnica Iaşi, scor 32-29 (13-15)

hc-vaslui

Sandu Iacob a profitat de pauza competiţională şi a încercat să-şi menţină echipa conectată la importanţa jocurilor din final de campionat. Tehnicianul Vasluiului a programat ieri un meci amical la Iaşi, unde a întâlnit lidera seriei A din divizia A, Politehnica Iaşi. Meciul a fost unul echilibrat, prima repriză fiind câştigată de ieşeni, cu o diferenţă de două goluri. În partea a doua, vasluienii şi-au arătat superioritatea, impunându-se la o diferenţă de cinci goluri.
Sandu Iacob a rulat în prima parte jucătorii mai puţin folosiţi în partidele de campionat, încercând, în acelaşi timp, şi o serie de variante pentru primul şapte.
HC Vaslui va disputa următorul meci oficial vineri, 11 noiembrie, în deplasare, cu CSM Focşani.