Sport

CSM Vaslui s-a oprit în sferturi

CSM Vaslui s-a oprit în sferturile Cupei României, după ce a pierdut disputa cu Steaua București, scor 28-31.
Vasluienii au oferit un spectacol de calitate, iar cei aproximativ 800 de spectatori i-au încurajat până la capăt, aplaudându-i la final pentru evoluție.
Jucătorii lui Leonard Bibirig au avut o primă repriză foarte bună, însă l-au pierdut pe Carali, după ce a fost trimis în tribune, pentru o intervenție nesportivă la un adversar.În partea a doua, vicecampioana a intrat decisă să câștige meciul, iar cu zece minute înainte de final aveau un liniștitor avans de șapte goluri, scor 27-20.
Gazdele au încercat să ducă meciul în prelungiri, însă cele trei goluri reușite în ultimele minute au fost insuficiente, pentru a restabili egalitatea.
Astfel, CSM Vaslui a ”murit” frumos, părăsind competiția cu capul sus, după ce a eliminat în optimi pe U Cluj, iar în șaisprezecimi a trecut de CSM Alexandria.