CSM Vaslui a pierdut duelul din deplasare, cu CSM Focșani

CSM Vaslui a avut o atitudine îndrăzneață în infernul de la Focșani.

Handbaliștii coordonați de Leonard Bibirig au controlat mai bine de trei sferturi din meci, perioadă în care au avut un gol avans la pauză, scor 12-11, iar imediat după pauză au condus și cu 3 goluri, la scorul de 16-13.

Din păcate, cu șapte minute înainte de fluierul final, la scorul de 19-20, gazdele profită de superioritatea numerică, după ce Voinea este trimis pe bancă pentru două minute, și se distanțează la trei goluri, 23-20.

Vasluienii nu mai au coerență pe faza de atac, lăsându-și adversarii să-și asigure liniștea pe final, obținând victoria la o diferență de patru goluri, scor 25-21.

Carali (6), Karamyshev (4) și Amihăesi (4) au fost principalii marcatori ai CSM Vaslui.

După această etapă, formația vasluiană coboară pe locul 8, cu 3 puncte, iar etapa următoare va evolua tot în deplasare, cu HC Buzău, ocupanta locului 10.