Tuesday , 31 January 2023, 11:41

CSM Vaslui, bătută și de ultima clasată!

CSM Vaslui nu a fost în stare să învingă și ultima clasată, CSM Reșița. Vasluienii au pierdut la două goluri diferență, scor 24-22.

În prima repriză s-a mers cap la cap până aproape de pauză, când gazdele au plecat la vestiare la adăpostul a două goluri.

Cu această diferență aveau să câștige meciul, deși vasluienii au condus de la 11-10 (min.38), până la 19-18 (min.52).

Au egalat la 21, cu patru minute înainte de fluierul final, însă Polocoșer primește două eliminări consecutive, lăsându-și echipa în inferioritate în momentele cheie ale jocului, astfel că reșițenii reușesc să puncteze decisiv și să obțină a treia victorie din acest sezon.

Cu această înfrângere, CSM Vaslui coboară pe locul 12 în clasament, iar jocul echipei vasluiene a creat un val de nemulțumiri în rândul suporterilor, care consideră că echipa a devenit o ”favorită” la retrogradare.

Joi, 12 martie, CSM Vaslui va evolua acasă, cu CSM Bacău, o adversară cu care se va lupta pentru menținerea în Liga Zimbrilor.