CSM Vaslui a pierdut amicalul cu CSM Focșani

CSM Vaslui a lăsat o impresie bună la Focșani, în fața unei echipe care va evolua în play-off-ul Ligii Naționale.

Chiar dacă au pierdut, scor 24-28, vasluienii au arătat ca o echipă de prima ligă, fiind în multe momente egalii vrâncenilor lui Sandu Iacob.

Handbaliștii pregătiți de Leonard Bibirig au avut o primă repriză bună, astfel că la pauză avea un avans de trei goluri, scor 13-10.

În partea a doua s-a mers o perioadă cap la cap, însă la scorul de 19-21, vasluienii au irosit o șansă de a se apropia la un gol, mingea trimisă dintr-o poartă în cealaltă, trecând puțin pe lângă.

De remarcat evoluția bună a ambilor portari, Petrila și Pralea, iar la Foșcani nu au jucat Sebastian Polocoșer și Răzvan Farcaș, care se confruntă cu probleme medicale.