Bibirig, mulțumit de jocul echipei

Antrenorul CSM Vaslui, Leonard Bibirig, este mulțumit de jocul echipei sale în victoria cu CNOT Brașov, scor 42-24.

Tehnicianul a apreciat jocul din prima repriză, când formația vasluiană a încasat doar 9 goluri, marcând 23.

Acesta a amintit și faptul că Vasluiul a avut mulți jucători absenți, din cauza problemele medicale.

”Sunt mulțumit de joc. Am avut o primă repriză perfectă, unde am tratat cu maximă seriozitate atât partea de apărare, cât și cea ofensivă. Tragem nădejde că îi vom recupera și pe cei care sunt accidentați în momentul de față. Ne dorim în luna mai să fim în formă maximă pentru a ajunge la turneul final. Până atunci avem anumite teme de joc pe care le punem în aplicare în diferite formule de joc”, a spus Leonard Birig.

De la meciul cu CNOT Brașov au lipsit Sebastian Polocoșer, Bogdan Pralea, Darius Dragon, Alexandru Poteră și belorusul Aliaksei Khadkevich.