Balaur susține proiectul galben-verde

După Marko Ljubinkovic, un alt jucător care a cunoscut fotbalul mare și și-a lăsat amprenta asupra echipei FC Vaslui, la care a cunoscut cele mai mari performanțe, susține proiectul ”galben-verde” al Asociației Sportive a Suporterilor Fotbal Club Vaslui. Este vorba despre vasluianul Ionuț Balaur, care este în acest moment în lotul echipei de Liga I, FC Voluntari.
”Îmi doresc din tot sufletul ca fotbalul vasluian să renască și să am ocazia să mă las de fotbal la Vaslui, de unde am început. De foarte multe ori mă gândesc să îmi închei cariera la echipa fanion a orașului și să mă bucur alături de suporterii de la Peluza Nord Vaslui la fel cum am făcut-o la acel 3-2 cu Pandurii Tg. Jiu (n.r. Ionuț Balaur a marcat golul victoriei în minutul 93, după ce echipa din Tg. Jiu reușise egalarea un minut mai devreme). Vasluiul merită să ajungă la un nivel mult mai ridicat în fotbalul românesc, așa că fiți aproape de acest proiect, întreaga comunitate, împreună putem reuși”, a spus Ionuț Balaur.