Atletico Vaslui-Metalosport Galaţi 1-1 (0-0)

dsc_1536
Atletico Vaslui a obţinut un punct nesperat în faţa lui Metalosport Galaţi, după ce a fost condusă cu 0-1, adversara având şi un penalty irosit în prima repriză.
Fotbaliştii pregătiţi de Sorin Sava şi-au tratat cu superficialitate adversara, iar oaspeţii au fost la un pas de a deschide scorul din penalty.
Centralul partidei a refuzat o lovitură de la 11 m vasluienilor, după ce Buhăceanu a fost faultat în careul de 16 m, prima parte încheindu-se fără gol marcat.
Metalosport a deschis scorul, după numai zece minute de la reluare, prin Mihu. Bucuria gălăţenilor a fost de scurtă durată, Dura restabilind egalitatea. Din păcate, formaţia vasluiană n-a mai avut forţa să mai înscrie încă o dată, remiza obţinută readucând-o pe podiumul seriei I, din liga a 3-a.