Sport

Atletico Vaslui-Aerostar Bacău 6-2 (4-0)

atletico-aerostar2
Atletico Vaslui a oferit un nou spectacol fotbalistic pe Municipal. Victimă a fost, de această dată, Aerostar Bacău. Vasluienii au rezolvat problema victoriei încă din prima repriză, având la pauză o diferenţă de patru goluri, menţinută până la final.
Scorul a fost deschis de către Buhăceanu, după doar nouă minute de joc, din penalty-ul obţinut tot de acesta. A venit rândul lui Hany Ragab să majoreze diferenţa la 2-0, printr-o execuţie de super fotbalist. Puştiul Timiş îşi trece numele pentru prima oară în acest sezon pe lista marcatorilor, pentru ca Buhăceanu să facă dubla înainte de pauză.
La reluare, Hany Ragab ajunge la cota de 8 goluri marcate în actuala ediţie de campionat, pentru ca Buhăceanu să bifeze un nou hattrick, după ce oaspeţii au redus din diferenţă, la scorul de 5-0, prin Istrate, şi la scorul de 6-1, prin Tudorache.
Rezultatul o readuce pe Atletico pe poziţia a treia în seria I a ligii a treia, la două puncte în spatele lui Csikszereda Miercurea Ciuc, liderul clasamentului.
Celelalte rezultate: Olimpia Râmnicu Sărat-SC Bacău 5-2; CSM Paşcani-Olimpic Cetate Râşnov 0-1; Csikszereda Miercurea Ciuc-Metalosport Galaţi 1-0; Ştiinţa Miroslava-Sporting Lieşti 2-0; AFC Hărman-Sportul Chiscani 3-0; AFC Odorheiu Secuiesc-Avântul Valea Mărului 1-2; CSM Roman a stat.