AFC Hărman-Atletico Vaslui 4-0 (4-0)

Atletico Vaslui a fost victimă sigură la Hărman, fiind făcută zob în mai puţin de 25 de minute. Formaţia vasluiană a plecat în ziua meciului, Gabriel Crăciun îmbarcându-şi jucătorii în maşini personale. Aceştia nici nu au avut timp să se dezmorţească, ajungând cu câteva minute înainte de startul partidei. Dovadă că în şapte minute au încasat două goluri, Florin Stângă (min.3) şi Buga (min.7) ameţindu-i de tot pe vasluieni. Oaspeţii s-au dezmeticit abia în minutul 23, după Emilian Popa, în cinci minute, a dus scorul la 4-0.
Repriza a doua a fost mult mai echilibrată, fotbaliştii antrenaţi de Gabriel Crăciun având şi câteva şanse de gol.
Din păcate, Atletico îşi ia adio de la promovare, fiind la opt puncte distanţă de primul loc. Cu acest rezultat, vasluienii au coborât pe locul 4 în clasament.
Celelalte rezultate: CSM Paşcani-Ştiinţa Miroslava 0-3, AFK Miercurea Ciuc-CSM Roman 3-3, AFC Odorhei-SC Bacău 2-1, Metalosport Galaţi-Aerostar Bacău 0-2, Sportul Chiscani-Sporting Lieşti 1-1, Olimpic Cetate Râşnov-Olimpia Râmnicu Sărat 2-1. Avântul Valea Mărului a stat.