A plouat cu goluri la Murgeni

fotbal-judetean
FC 2002 Vaslui a bifat scorul etapei a şasea în liga a patra, după ce a învins Flacăra Murgeni cu scorul de 10-2. La pauză, cele două echipe se aflau la egalitate, scor 2-2.
În derby-ul etapei, liderul la zi, Vitis Şuletea, s-a impus cu scorul de 5-2 în faţa FC Gârceni. Echipa finanţată de Mircia Scutelnicu a rezistat doar o repriză, scorul la pauză fiind 1-1.
În schimb, Pajura Huşi ţine aproape de echipa din Şuletea, impunându-se pe terenul lui Atletic Club Bârlad, scor 1-0.
Un alt rezultat surpriză a fost la meciul Sporting Bârlad-Unirea Banca. Bârlădenii au remizat în faţa ultimei clasate, scor 4-4.
Juventus Fălciu a câştigat în deplasare, la Perieni, scor 4-1, şi a egalat-o la puncte pe FC Gârceni, ocupanta locului 3.