A pierdut suprinzător la Roman

atletico
CSM Roman a întrerupt seria rezultatelor pozitive obţinute de Atletico Vaslui. Vasluienii au început cum nu se poate mai prost jocul de la Roman, iar într-un interval de trei minute au încasat două goluri.
Chiar dacă au pus stăpânire pe joc, iar Hany Ragab a redus din diferenţă la 12 minute de la reluare, jucătorii pregătiţi de Gabriel Crăciun nu au mai avut forţa să plece măcar cu un punct de pe terenul penultimei clasate.
Înfrângerea o coboară pe Atletico pe locul doi în clasament, la un punct în spatele lui Sporting Lieşti, care a remizat, scor 0-0, cu AFK Miercurea Ciuc.
Rezultatele ultimei etape: Aerostar Bacău-AFC Hărman 1-1; Olimpia Râmnicu Sărat-Metalosport Galaţi 3-0; SC Bacău-Ştiinţa Miroslava 2-2; Sporting Lieşti-AFK Csikszereda Miercurea Ciuc 1-1; Olimpic Cetate Râşnov-AFC Odorheiu Secuiesc 1-1; Sportul Chiscani-Avântul Valea Mărului 3-2; CSM Paşcani a stat.