duminică , 26 mai 2019, 12:07
Home / Sport / Au ratat podiumul la Orheiul Vechi XCM 2019

Au ratat podiumul la Orheiul Vechi XCM 2019

Cei 18 bicicliști de la Clubul de Ciclism din Vaslui au ratat podiumul la ediția din acest an a Maratonului ”Orheiul Vechi XCM 2019”.

Marea speranță a grupului vasluian, Rareș Balan, nu a mai prins podiumul, după ce anul trecut a câștigat competiția la categoria sub 18 ani și locul 2 la general.

”Față de anul trecut nu am mai prins podiumul la nici o categorie, însă am avut reprezentanți în primii 10 concurenți. Competiția a fost mai acerbă, pentru că au participat mulți sportivi din România, de la Iași, Roman, Suceava, Botoșani. Traseul a fost superb, ca de fiecare dată”, a spus Ionuț Crețu, unul dintre participanți.