sâmbătă , 19 septembrie 2020, 00:46
Home / Sport / CSM FC Vaslui-Flacăra Munteni de Sus 1-0 (0-0): Derby cu scântei!

CSM FC Vaslui-Flacăra Munteni de Sus 1-0 (0-0): Derby cu scântei!

CSM FC Vaslui a obținut o nouă victorie, scor 1-0, în fața campioanei, Flacăra Munteni de Sus, umbrită de clinciul de la final, când mai mulți jucători din ambele tabere, alături de oficiali, au împărțit pumni și palme.
Meciul a avut ritm, cu faze de poartă. Repriza a doua a aparținut vasluienilor, care și-au trecut în cont mai multe ocazii, cea mai mari aparținând lui Cristi Ungureanu, care nu a reușit să-l învingă pe portar din postura de unu la unu.
A făcut-o, însă, cu șase minute înainte de final, când a băgat mingea în poartă dintr-un corner.
Astfel, antrenorul-jucător al vasluienilor se află la al treilea meci consecutiv când își trece numele pe lista marcatorilor, devenind golgheterul echipei, reușite ce au contribuit la ultimele trei victorii ale galben-verzilor.
Meciul s-a jucat și în tribune, unde galeria vasluiană a oferit un spectacol superb, iar oaspeții au venit pe Municipal cu peste 200 de susținători, oferind cea mai numeroasă asistență de până acum la un meci de acasă a CSM FC Vaslui.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …