sâmbătă , 26 septembrie 2020, 12:42
Home / Sport / CSM Vaslui-CNOT Brașov 37-18 (15-12): Diferență zdrobitoare!

CSM Vaslui-CNOT Brașov 37-18 (15-12): Diferență zdrobitoare!

CSM Vaslui a debutat cu dreptul în noul sezon al Diviziei A de handbal masculin, învingând la 19 goluri diferență Centrul Olimpic de Tineret de la Brașov.
Oaspeții au oferit o replică bună în prima repriză, pe fondul greșelilor la finalizare din tabăra lui Leonard Bibirig.
Astfel, vasluienii nu au reușit să treacă de borna celor cinci goluri diferență, pauza prinzându-i pe brașoveni în atac, numai că scorul pauzei a fost favorabil gazdelor, scor 15-12.
În partea a doua, puținii spectatori prezenți la meci au văzut o altă echipă a Vasluiului, mult mai atentă în defensivă, care a reușit să se distanțeze confortabil pe tabelă, prin reușite pe faza a doua și contraatac.
Golul meciului a aparținut portarului Petrila, care a marcat de la o poartă la alta.
A fost o victorie confortabilă, scor 37-18, iar diferența de valoare dintre cele două loturi a fost evidentă.
Pentru CSM Vaslui au evoluat Pralea, Petrila 1 gol – R. Farcaș 7, Dragon 6, Popa 5, Amihăesi 4, Al. Farcaș 4, Carali 3, Cumpănici 2, Hodorogea 2, Dediu 2, Voinea 1, Polocoșer, Poteră. Antrenor: Leonard Bibirig.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …