duminică , 16 decembrie 2018, 17:36
Home / Sport / FC Vulturești a câștigat Cupa României, faza județeană

FC Vulturești a câștigat Cupa României, faza județeană

La un an de la înființare, FC Vulturești a obținut o primă performanță notabilă. Campioana ligii a cincea a câștigat finala județeană a Cupei României, scor 3-1, în fața deținătoarea trofeului, FC Gârceni.
Vulturești a fost mult mai arțăgoasă, iar golgheterul Ionuț Pintilie a punctat de două ori, fiind eroul finalei județene.
În urma acestui succes, vultureștenii vor juca în primul tur al Cupei României, ediția 2018-2019, când vor da piept cu o echipă din Liga 3.
FC Vulturești a fost cea mai bună echipă din liga a cincea. Echipa s-a impus cu scorul de 3-1 în finala mare, cu Rapid Brodoc.
Fan înfocat al noii campioane este primarul Costică Anton, cel care sprijină echipa.
De altfel, FC Vulturești este singura echipă din liga a cincea, care nu a pierdut niciun meci pe teren. În sezonul regulat, campioana a obținut 15 victorii și trei remize.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

IPJ Vaslui organizează Cupa Centenar la futsal

Astăzi și mâine, la Sala Sporturilor din Vaslui are loc Cupa Centenar la futsal. Competiția, …

Juniorii 1 de la LPS Vaslui, calificați la turneul Valoare

Handbaliștii juniori 1 de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) Vaslui s-au calificat la turneul …