joi , 18 octombrie 2018, 08:45
Home / Sport / Pe podium la Cupa Vlădeni Plus

Pe podium la Cupa Vlădeni Plus

CS “Inter-Sport” Vaslui a participat la cea de-a IX-a ediție a Cupei “Vlădeni Plus” la judo, competiție organizată de Direcția Județeană de Sport și Tineret Iași, în colaborare cu Asociația Județeană de Judo Iași și CS Vlădeni. Turneul a adunat peste 100 de sportivi din Suceava, Fălticeni, Gura Humorului, Vaslui, Bacău, Iași, Târgu Frumos, Șipote și Vlădeni.
Competitia a avut caracter internațional, prin participarea unor sportivi din R.Moldova (Sângerei) și Franța (Amiens).
De la Vaslui au participat 6 sportivi, care au făcut o impresie foarte bună, obținând 4 medalii, dintre care trei de aur și una de argint.
“A fost o întrecere reușită. Îi felicit pe copii pentru medaliile obținute. Sperăm să facem o figură frumoasă și la viitoarele competiții. Țin să le mulțumesc și părinților pentru sprijinul acordat”, a declarat Octavian Ghiurtu, presedintele CS ”Inter-Sport” Vaslui și antrenorul copiilor.
Cosmin Cochilet a obtinut medalia de aur la categoria U18, 60 kg. Aur au mai obtinut Marina Casangiu (U18-52 kg) și Cătălin Buraga (U14-42 kg). Medalia de argint a fost cucerită de Alexandru Casangiu (42 kg).

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Vaslui, gazda Naționalelor de judo pe MAI

Vasluiul găzduiește de mâine, 17 octombrie, Finala Campionatului Național de Judo al Ministerului Afacerilor Interne …

Start în proiectul ”Handbalul în școlile de la sate”

Municipiul Huși a fosta gazda primelor partide din proiectul ”Handbalul în școlile de la sate”, …