marți , 16 octombrie 2018, 15:48
Home / Sport / Steaua-HC Vaslui 31-25 (14-15) Impresie bună, rezultat prost!

Steaua-HC Vaslui 31-25 (14-15) Impresie bună, rezultat prost!

HC Vaslui și-a vândut scump pielea în fața Stelei, în ciuda diferenței de scor, dovedind, în multe momente ale jocului, că poate fi egala oricărui adversar.
Contrar așteptărilor fanilor, HC Vaslui a făcut o figură frumoasă la Chiajna, în fața Stelei. Vasluienii au avut prim planul și s-au distanțat la trei goluri, scor 5-2.
Gazdele au profitat de superioritate, pe perioada a patru minute, și au revenit la conducere, scor 6-5.
Handbaliștii lui Bozo Rudic nu au renunțat la luptă și au trecut în avantaj, pe final de repriză, intrând la pauză la adăpostul unui gol, scor 15-14.
În partea a doua, oaspeții se țin scai de adversară, Steaua obținând o primă desprindere la trei goluri pe tabelă abia în minutul 42, scor 22-19.
Din păcate, HC Vaslui nu a mai ținut ritmul partidei și s-a trezit condusă la șase goluri, scor 22-28, cu nouă minute înainte de fluierul final.
Cu această diferență s-a impus Steaua, care a revenit în fotoliul de lideră, iar HC Vaslui se menține pe poziția a 11-a a clasamentului.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Zeci de copii au concurat la atletism

Stadionul Municipal a fost mai animat ca niciodată. Zeci de copii au umplut zona tribunei …

CSM Vaslui-CSU Galați 30-12 (11-7): A patra la rând!

Leonard Bibirig s-a arătat mulțumit de jocul echipei sale din partida cu CSU Galați (30-12), …