duminică , 16 decembrie 2018, 09:37
Home / Sport / Debut cu dreptul pentru Rudic

Debut cu dreptul pentru Rudic

HC Vaslui a început seria jocurilor de pregătire de dinainte de partea a doua a Ligii Zimbrilor. Tehnicianul Bozo Rudic a dorit să vadă cum se mișcă handbaliștii vasluieni după doar câteva antrenamente tehnico-tactice. Aceștia au avut evoluții oscilante, alternând momentele bune de joc cu cele modeste, semn că mai au de pus la punct multe lucruri pe faza ofensivă.
Startul a aparținut oaspeților, care au condus și la două goluri, scor 2-4, însă vasluienii au preluat conducerea de la scorul de 6-5, în minutul 14, menținută până la pauză, perioadă în care gazdele au avut și patru goluri avans, scor 12-8.
În partea a doua, CSM Bacău a dominat tactic primele 20 de minute, profitând și de faptul că în poarta adversă s-a regăsit Ciprian Iftene, care a încasat gol de la orice minge trimisă pe poartă.
Elevii lui Rudic au revenit la scorul de 17-17 și au condus mai tot timpul cu un gol avans. Golul victoriei a venit din aruncare de la șapte metri, transformată de Andrei Popa.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

IPJ Vaslui organizează Cupa Centenar la futsal

Astăzi și mâine, la Sala Sporturilor din Vaslui are loc Cupa Centenar la futsal. Competiția, …

Juniorii 1 de la LPS Vaslui, calificați la turneul Valoare

Handbaliștii juniori 1 de la Liceul cu Program Sportiv (LPS) Vaslui s-au calificat la turneul …