duminică , 17 decembrie 2017, 19:42
Home / Sport / HC Vaslui-Steaua 26-31 (12-18) Eliminati din Cupa

HC Vaslui-Steaua 26-31 (12-18) Eliminati din Cupa

Vasluiul a lăsat pe planul doi Cupa, cu gândul la campionat, acolo unde obiectivul echipei este menținerea în prima ligă.
Confruntată cu multe probleme medicale, HC Vaslui nu a reușit să facă față Stelei, adversară care a avut obiectivul de a prinde biletele pentru sferturile Cupei României. Vasluienii au contat în startul partidei, când au condus cu scorul de 3-1, după care oaspeții s-au desprins pe tabelă, conducând mai bine de un sfert de oră cu un avans de cinci goluri.
Pauza a adus o diferență liniștitoare în tabăra stelistă, situație ce a adus o oarecare relaxare în debutul părții a doua, când vasluienii au reușit să refacă din handicapul cu șase goluri, aducând echipa la un minus trei, scor 16-19, după doar cinci minute de joc.
Gazdele au ținut aproape până în minutul 53, când Steaua a luat avans de șapte goluri, scor 23-30, diferență ce a contat foarte mult în obținerea victoriei și, implicit, calificarea în faza sferturilor de finală.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Fanii au aruncat cu jucării

”Atenție, la semnalul meu! 3… 2… 1… Să fie într-un ceas bun!”. Aşa a început …

HC Vaslui-Politehnica Timișoara 28-35 (14-17) Meci fără istoric

HC Vaslui a pierdut și ultimul meci din acest an, iar jucătorii promit un moment …