duminică , 27 septembrie 2020, 19:29
Home / Sport / CSM București-HC Vaslui 27-24 (13-10) Le-au tremurat șorturile

CSM București-HC Vaslui 27-24 (13-10) Le-au tremurat șorturile

HC Vaslui a început destul de modest primul joc cu CSM București, Sandu Iacob fiind nevoit să ceară primul time-out la scorul de 4-0. Indicațiile tehnicianului vasluian nu au fost de folos, bucureștenii conducând cu scorul de 6-1. În par
tea a doua a reprizei, vasluienii s-au trezit din amorțeală și s-au apropiat la două goluri, scor 6-8. Diferența este menținută până aproape de pauză, gazdele plecând la vestiare cu un avans de trei goluri, scor 13-10.
Vasluienii evoluează curajos și în partea a doua în fața vicecampioanei, oferind un spectacol de calitate, diferența de două goluri fiind menținută pe parcursul întregii reprize.
Sandu Iacob a încercat imposibilul în ultimele patru minute, la scor 21-24, lucru reușit, bucureștenii trăind periculos finalul, după ce Anton aduce diferența la singur gol, scor 23-24. Noroc de cuplul de arbitri gorjeni, Eremia-Drăgănescu, care a rezolvat partida, pe final, cu două decizii controversate, astfel că CSM București se impune cu scorul de 27-24.
Următoarea partidă are loc sâmbătă, 8 aprilie, de la ora 18.30, la Sala Sporturilor din Vaslui.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …