luni , 26 august 2019, 09:14
Home / Sport / Dinamo-HC Vaslui 31-28 (13-14)

Dinamo-HC Vaslui 31-28 (13-14)

HC Vaslui a făcut un meci bun pe terenul lui Dinamo, însă rezultatul n-a fost de partea sa. Elevii lui Sandu Iacob au avut și două goluri avans, după primul sfert, scor 7-5, însă bucureștenii au refăcut echilibrul, oaspeții intrând cu un gol avans la vestiare.
În partea a doua, Anton a fost un mic foc de paie, după ce a înscris pentru 15-13, pentru că Eliodor Voica a trimis pe teren artileria grea, Dinamo luând fața Vasluiului. S-a mers cap la cap până în minutul 49, când gazdele s-au desprins pentru prima oară, 25-23. Cu șase minute înainte de final, avans a crescut la trei, scor 27-24. În ultimele 80 de secunde, la scorul de 29-27, vasluienii încă mai sperau la un punct, însă apărarea om la om n-a mers corect, iar Ragot a punctat pentru victoria lui Dinamo, meciul încheindu-se cu scorul de 31-28.
Chiar dacă a pierdut, HC Vaslui se menţine pe locul 7 în Liga Zimbrilor, cu 28 de puncte, urmând ca sâmbătă să aibă un meci decisiv, pe teren propriu, cu CSM Focşani.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

CSM Vaslui participă la Memorialul ”Constantin Căpățână” de la Buzău

În perioada 15-17 august, CSM Vaslui va participa la Memorialul ”Constantin Căpățână”, ediția I. La …

Palatul copiilor a câștigat Cupa municipiului Buzău

Palatul copiilor Vaslui a câștigat Concursul Național de șah-Cupa municipiului Buzău. Echipajul vasluian a fost …