marți , 22 septembrie 2020, 09:38
Home / Sport / S-a oprit în faza optimilor: Potaissa Turda-HC Vaslui 31-30 (14-13)

S-a oprit în faza optimilor: Potaissa Turda-HC Vaslui 31-30 (14-13)

turda-hc-vaslui

HC Vaslui nu a reuşit nici a treia oară să o învingă pe Potaissa Turda, formaţia vasluiană părăsind Cupa României încă din faza optimilor. Chiar dacă vasluienii au avut o evoluţie mai bună, aceştia nu au putut pleca acasă cu biletele pentru sferturi. Mihai Bujor putea trimite meciul la aruncările de la şapte metri, însă portarul turdenilor a fost pe fază, respingând în extremis bombeul trimis de jucătorul vasluian.
Oaspeţii au fost în doar două rânduri la conducere, însă, de multe ori, a fost nevoit să refacă handicapul de patru-cinci goluri.
Ambele formaţii au folosit jucătorii mai puţin folosiţi în campionat. Sandu Iacob a mizat în mare parte pe Gabriel Cotinghiu, Gabriel Cumpănici, Sandu Mihai, Marian Barac, Valentin Anton şi Mihai Buşecan, care au lăsat o impresie bună, fiind la un pas de a termina la egalitate prima repriză.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …