duminică , 20 septembrie 2020, 16:01
Home / Sport / Noi medalii pentru “Sulsa”

Noi medalii pentru “Sulsa”

sulsa
Şi la ediţia din acest an a Cupei României la taekwon-do s-a remarcat CS “Sulsa” Vaslui, care a participat cu 33 sportivi. Vasluienii au obţinut 46 de medalii, dintre care patru de aur, 18 de argint şi 24 de bronz.
Performerii concursului de la Sibiu sunt Ştefan Darius Boţ, Cosmin Panainte, David Andrei Buldum, Ariana Pânzariu, Alesandro }uchendrea, Alexandru Ionuţ Sîrghe, Mihai Octavian Tafercă, Rareş Constantin Mocanu, Emanoil Yasar Mighiu, Rareş Budăi, Ianis Andrei Rapea, Andreas Negreţu, Iosua Popa, Mihai Octavian Airinei, Miruna Sava, Robert Ignat, Răzvan Grădinaru, Gaby Diaconescu, Gabriel Adafinei, Ovidiu Lepădatu, Călin Bichineţ, Cătălin Adochiei, Flavius Condurache, Cătălin Coman, Valentin Cherciu, Alexandru Filip, Ştefan Toma, Andrei Măcărescu, Ciprian Mihăilă, Georgel Manolache şi Eleodor Gheorghian.
Graţie acestor rezultate, CS “Sulsa” Vaslui s-a clasat pe locul 3 în clasamentul general la seniori.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …