joi , 18 octombrie 2018, 08:46
Home / Sport / HC Vaslui a învins într-un meci amical lidera seriei A din divizia A, Politehnica Iaşi, scor 32-29 (13-15)

hc-vaslui

Sandu Iacob a profitat de pauza competiţională şi a încercat să-şi menţină echipa conectată la importanţa jocurilor din final de campionat. Tehnicianul Vasluiului a programat ieri un meci amical la Iaşi, unde a întâlnit lidera seriei A din divizia A, Politehnica Iaşi. Meciul a fost unul echilibrat, prima repriză fiind câştigată de ieşeni, cu o diferenţă de două goluri. În partea a doua, vasluienii şi-au arătat superioritatea, impunându-se la o diferenţă de cinci goluri.
Sandu Iacob a rulat în prima parte jucătorii mai puţin folosiţi în partidele de campionat, încercând, în acelaşi timp, şi o serie de variante pentru primul şapte.
HC Vaslui va disputa următorul meci oficial vineri, 11 noiembrie, în deplasare, cu CSM Focşani.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Vaslui, gazda Naționalelor de judo pe MAI

Vasluiul găzduiește de mâine, 17 octombrie, Finala Campionatului Național de Judo al Ministerului Afacerilor Interne …

Start în proiectul ”Handbalul în școlile de la sate”

Municipiul Huși a fosta gazda primelor partide din proiectul ”Handbalul în școlile de la sate”, …