marți , 11 decembrie 2018, 13:59
Home / Sport / HC Vaslui-Potaissa Turda 28-45 (13-23)

HC Vaslui-Potaissa Turda 28-45 (13-23)

hc-vaslui-turda
HC Vaslui a avut parte de cel mai slab inceput de sezon. Presiunea debutului si-a spus cuvantul, iar formatia vasluiana s-a trezit condusa cu scorul de 0-6. Avantajul a fost mentinut pe toata durata reprizei, elevii lui Sandu Iacob si Alexandru Acsinte avand ghinion, ratand nepermis de mult. Cu o aparare om la om, Turda a reusit sa fie peste Vaslui, multe reusite fiind o formalitate, profitand de poarta goala a gazdelor. Potaissa a intrat la vestiare la adapostul celor zece goluri avans, vasluienii bifand cea mai neagra repriza de la revenirea pe prima scena.
Pauza n-a fost de bun augur pentru gazde. Desi a dat sperante salii aproape pline, a fost un simplu foc de paie, oaspetii marindu-si avantajul la 14 goluri, scor 18-34. Formatia vasluiana a parut ca o echipa venita din vacanta, fara ambitie si idei in atac, suferind cea mai usturatoare infrangere de la revenirea in Liga.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Vasluiul găzduiește finala turneului ”Handbalul în școlile de la sate”

Duminică, 9 decembrie, elevii care s-au evidențiat la fazele locale ale turneului ”Handbalul în școlile …

Tombolă cu premii la meciul de Cupă!

La meciul din optimile Cupei României la handbal masculin, CSM Vaslui-U Cluj, de sâmbătă, 8 …