luni , 24 septembrie 2018, 08:21
Home / Sport / Atletico debutează în deplasare

Atletico debutează în deplasare

atletico-vaslui
FRF a stabilit componenţa celor cinci serii ale ligii a 3-a. Atletico Vaslui a fost repartizată în seria I, alături de CSM Paşcani, Olimpia Râmnicu Sărat, AFC Hărman, Ştiinţa Miroslava, AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, AFC Odorheiu Secuiesc, CSM Roman, Avântul Valea Mărului, SC Bacău, Sportul Chişcani, Aerostar Bacău, Olimpic Râşnov, Sporting Lieşti şi Metalosport Galaţi.
Spre deosebire de sezonul trecut, în noua ediţie vasluienii vor întâlni şapte noi adversari, urmând ca din cele 15 formaţii prima clasată să promoveze în liga secundă, iar locurile 13, 14 şi 15 vor retrograda direct în liga a patra. Cel mai slab loc 12 din cele cinci serii va avea aceeaşi soartă, urmând a părăsi liga a 3-a.
Atletico Vaslui va debuta în deplasare, cu AFK Csikszereda Miercurea Ciuc, meciul fiind programat pe 3 septembrie.

Programul seriei I-liga 3

Etapa 1
CSM Paşcani – Olimpia Râmnicu Sărat
AFC Hărman – Ştiinţa Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – SC Bacău
Sportul Chişcani – Aerostar Bacău
Olimpic Cetate Râşnov – Sporting Lieşti
Metalosport Galaţi stă.

Etapa 2
Ştiinţa Miroslava – CSM Paşcani
Atletico Vaslui – AFC Hărman
CSM Roman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
SC Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Aerostar Bacău – Metalosport Galaţi
Sporting Lieşti – Sportul Chişcani
Olimpia Râmnicu Sărat – Olimpic Cetate Râşnov
Avântul Valea Mărului stă.

Etapa 3
Ştiinţa Miroslava – Olimpia Râmnicu Sărat
CSM Paşcani – Atletico Vaslui
AFC Hărman – CSM Roman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – SC Bacău
Avântul Valea Mărului – Aerostar Bacău
Metalosport Galaţi – Sporting Lieşti
Sportul Chişcani – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Odorheiu Secuiesc stă.

Etapa 4
Atletico Vaslui – Ştiinţa Miroslava
CSM Roman – CSM Paşcani
SC Bacău – AFC Hărman
Aerostar Bacău – AFC Odorheiu Secuiesc
Sporting Lieşti – Avântul Valea Mărului
Olimpic Cetate Râşnov – Metalosport Galaţi
Olimpia Râmnicu Sărat – Sportul Chişcani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc stă.

Etapa 5
Atletico Vaslui – Olimpia Râmnicu Sărat
Ştiinţa Miroslava – CSM Roman
CSM Paşcani – SC Bacău
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Aerostar Bacău
AFC Odorheiu Secuiesc – Sporting Lieşti
Avântul Valea Mărului – Olimpic Cetate Râşnov
Metalosport Galaţi – Sportul Chişcani
AFC Hărman stă.

Etapa 6
CSM Roman – Atletico Vaslui
SC Bacău – Ştiinţa Miroslava
Aerostar Bacău – AFC Hărman
Sporting Lieşti – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Odorheiu Secuiesc
Sportul Chişcani – Avântul Valea Mărului
Olimpia Râmnicu Sărat – Metalosport Galaţi
CSM Paşcani stă.

Etapa 7
CSM Roman – Olimpia Râmnicu Sărat
Atletico Vaslui – SC Bacău
CSM Paşcani – Aerostar Bacău
AFC Hărman – Sporting Lieşti
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Odorheiu Secuiesc – Sportul Chişcani
Avântul Valea Mărului – Metalosport Galaţi
Ştiinţa Miroslava stă.

Etapa 8
SC Bacău – CSM Roman
Aerostar Bacău – Ştiinţa Miroslava
Sporting Lieşti – CSM Paşcani
Olimpic Cetate Râşnov – AFC Hărman
Sportul Chişcani – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metalosport Galaţi – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui stă.

Etapa 9
Olimpia Râmnicu Sărat – SC Bacău
Atletico Vaslui – Aerostar Bacău
Ştiinţa Miroslava – Sporting Lieşti
CSM Paşcani – Olimpic Cetate Râşnov
AFC Hărman – Sportul Chişcani
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Metalosport Galaţi
AFC Odorheiu Secuiesc – Avântul Valea Mărului
CSM Roman stă.

Etapa 10
Aerostar Bacău – CSM Roman
Sporting Lieşti – Atletico Vaslui
Olimpic Cetate Râşnov – Ştiinţa Miroslava
Sportul Chişcani – CSM Paşcani
Metalosport Galaţi – AFC Hărman
Avântul Valea Mărului – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
AFC Odorheiu Secuiesc – Olimpia Râmnicu Sărat
SC Bacău stă.

Etapa 11
SC Bacău – Aerostar Bacău
CSM Roman – Sporting Lieşti
Atletico Vaslui – Olimpic Cetate Râşnov
Ştiinţa Miroslava – Sportul Chişcani
CSM Paşcani – Metalosport Galaţi
AFC Hărman – Avântul Valea Mărului
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – AFC Odorheiu Secuiesc
Olimpia Râmnicu Sărat stă.

Etapa 12
Sporting Lieşti – SC Bacău
Olimpic Cetate Râşnov – CSM Roman
Sportul Chişcani – Atletico Vaslui
Metalosport Galaţi – Ştiinţa Miroslava
Avântul Valea Mărului – CSM Paşcani
AFC Odorheiu Secuiesc – AFC Hărman
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – Olimpia Râmnicu Sărat
Aerostar Bacău stă.

Etapa 13
Olimpia Râmnicu Sărat – Aerostar Bacău
SC Bacău – Olimpic Cetate Râşnov
CSM Roman – Sportul Chişcani
Atletico Vaslui – Metalosport Galati
Ştiinţa Miroslava – Avântul Valea Mărului
CSM Paşcani – AFC Odorheiu Secuiesc
AFC Hărman – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
Sporting Lieşti stă.

Etapa 14
Sporting Lieşti – Aerostar Bacău
Sportul Chişcani – SC Bacău
Metalosport Galaţi – CSM Roman
Avântul Valea Mărului – Atletico Vaslui
AFC Odorheiu Secuiesc – Ştiinţa Miroslava
AFK Csikszereda Miercurea Ciuc – CSM Paşcani
AFC Hărman – Olimpia Râmnicu Sărat
Olimpic Cetate Râşnov stă.

Etapa 15
Olimpia Râmnicu Sărat – Sporting Lieşti
Aerostar Bacău – Olimpic Cetate Râşnov
SC Bacău – Metalosport Galaţi
CSM Roman – Avântul Valea Mărului
Atletico Vaslui – AFC Odorheiu Secuiesc
Ştiinţa Miroslava – AFK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Paşcani – AFC Hărman
Sportul Chişcani stă.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

3 vasluieni luptă pentru medalii în Australia

Vasluienii Adelina Mihai, Larisa Ghețeu și Mircea Hondru fac parte din lotul României de taekwon-do, …

Liga surprizelor la Vaslui

Două din favoritele la câștigarea titlului județean la fotbal, Hușana Huși și CSM FC Vaslui, …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *