luni , 17 decembrie 2018, 11:58
Home / Local / Învăţămant / Cros Olimpic la Huşi

Cros Olimpic la Huşi

cros olimpic
Peste 100 de copii de la clasele primare şi gimnaziale din municipiul Huşi au concurat la Crosul Olimpic, competiţie menită să marcheze Luna Olimpică, care se desfăşoară în perioada 23 mai-23 iunie.
Întrecerea s-a derulat pe mai multe categorii de vârstă, iar primii trei clasaţi au primit diplome, medalii şi tricouri.
Competiţia a fost organizată de către Direcţia Judeţeană de Sport şi Tineret, în parteneriat cu Inspectoratul Şcolar Judeţean.
Clasamentul a fost următorul:
Clasele I-II – fete
Locul I-Denisa Prodan (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-Lavinia Mercaş (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul III-Bianca Prisecaru (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)

Clasele I – II – băieţi
Locul I-Andrei Filip (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-Matei Avram (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul III-Antonia Croitoru (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)

Clasele III – IV – fete
Locul I-Lavinia Căciulă (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-Anisia Gherasim (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul III-Iusina Popa (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)

Clasele III – IV – băieţi
Locul I-Dragoş Chiriac (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-Ştefan Dumitraşcu (şcoala Gimnazială „M.Sadoveanu” Huşi)
Locul III-Alexandru Prodan (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)

Clasele V – VI – fete
Locul I-Diana Taivan (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)
Locul II-Daria Silistră (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)
Locul III-Daria Filip (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)

Clasele V – VI – băieţi
Locul I-Francis Andro (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-George Alistar (şcoala Gimnazială „M. Sadoveanu” Huşi)
Locul III-Răzvan Hortolomei (şcoala Gimnazială „Anastasie)
Panu” Huşi

Clasele VII – VIII – fete
Locul I-Ana-Maria Harnagea (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu”) Huşi
Locul II-Raluca Grigore (Şcoala Gimnazială Pogăneşti)
Locul III-Larisa Căciulă (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)

Clasele VII – VIII – băieţi
Locul I-George Gheorghiu (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul II-Eusebiu Frenţescu (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)
Locul III-Cosmin Mocanu (şcoala Gimnazială „Anastasie Panu” Huşi)

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

La un pas de tragedie

O mama și doi copii, din localitatea 7 Case, comuna Costești, au fost la un …

Maratonul tradițiilor la Festivalul ”Datina”

Peste o mie de copii au participat la ediția din acest an a Festivalului interjudețean …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *