duminică , 20 mai 2018, 19:48
Home / Sport / Programul complet al EURO 2016 Când şi unde poţi vedea meciurile de la turneul final din Franţa

Programul complet al EURO 2016 Când şi unde poţi vedea meciurile de la turneul final din Franţa

2
EURO 2016 începe pe 10 iunie. Franţa, Spania, Germania şi Anglia par a fi principalele favorite la câştigarea competiţiei, dar oricând pot apărea surprize.
Meciul de deschidere va avea loc pe 10 iunie şi se va disputa în Franţa şi România. Cele două echipe fac parte din Grupa A, alături de Elveţia şi Albania.
Toate meciurile de la EURO 2016 vor fi televizate de DolceSport, iar meciurile României, meciul zilei, de la ora 22:00, sferturile, semifinalele şi finala vor fi transmise şi de ProTV.

Din grupe se vor califica mai departe câte două echipe din fiecare grupă şi cele mai bune patru echipe clasate pe locul 3.

PROGRAM EURO 2016 – FAZA GRUPELOR
Vineri, 10 iunie
ora 22.00 (St-Denis): Franţa – România – Grupa A

Sâmbătă, 11 iunie
ora 16.00 (Lens): Albania – Elveţia – Grupa A
ora 19.00 (Bordeaux): ţara Galilor – Slovacia – Grupa B
ora 22.00 (Marseille): Anglia – Rusia – Grupa B

Duminică, 12 iunie
ora 16.00 (Paris): Turcia – Croaţia – Grupa D
ora 19.00 (Nice): Polonia – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (Lille): Germania – Ucraina – Grupa C

Luni, 13 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Spania – Cehia – Grupa D
ora 19.00 (St-Denis): Irlanda – Suedia – Grupa E
ora 22.00 (Lyon): Belgia – Italia – Grupa E

Marţi, 14 iunie
ora 19.00 (Bordeaux): Austria – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (St-Etienne): Portugalia – Islanda – Grupa F

Miercuri, 15 iunie
ora 16.00 (Lille): Rusia – Slovacia – Grupa B
ora 19.00 (Paris): România – Elveţia – Grupa A
ora 22.00 (Marseille): Franţa -Albania – Grupa A

Joi, 16 iunie
ora 16.00 (Lens): Anglia – ţara Galilor – Grupa B
ora 19.00 (Lyon): Ucraina – Irlanda de Nord – Grupa C
ora 22.00 (St-Denis): Germania -Polonia – Grupa C

Vineri, 17 iunie
ora 16.00 (Toulouse): Italia – Suedia – Grupa E
ora 19.00 (St-Etienne): Cehia – Croaţia – Grupa D
ora 22.00 (Nice): Spania – Turcia – Grupa D

Sâmbătă, 18 iunie
ora 16.00 (Bordeaux): Belgia – Irlanda – Grupa E
ora 19.00 (Marseille): Islanda – Ungaria – Grupa F
ora 22.00 (Paris): Portugalia – Austria – Grupa F

Duminică, 19 iunie
ora 22.00 (Lille): Elveţia – Franţa – Grupa A
ora 22.00 (Lyon): România – Albania – Grupa A

Luni, 20 iunie
ora 22.00 (St-Etienne): Slovacia – Anglia – Grupa B
ora 22.00 (Toulouse): Rusia – ţara Galilor – Grupa B

Marţi, 21 iunie
ora 19.00 (Paris): Irlanda de Nord – Germania – Grupa C
ora 19.00 (Marseille): Ucraina – Polonia – Grupa C
ora 22.00 (Bordeaux): Croaţia – Spania – Grupa D
ora 22.00 (Lens): Cehia – Turcia – Grupa D

Miercuri, 22 iunie
ora 19.00 (Lyon): Ungaria – Portugalia – Grupa F
ora 19.00 (St-Denis): Islanda – Austria – Grupa F
ora 22.00 (Nice): Suedia – Belgia – Grupa E
ora 22.00 (Lille): Italia – Irlanda – Grupa E

PROGRAM EURO 2016 – FAZE ELIMINATORII
Optimi de finală

Sâmbătă, 25 iunie
ora 16.00 (St-Etienne): Locul 2 Grupa A – Locul 2 Grupa C -> Meci 1
ora 19.00 (Paris): Locul 1 Grupa B – Locul 3 A/C/D -> Meci 2
ora 22.00 (Lens): Locul 1 Grupa D – Locul 3 B/E/F -> Meci 3

Duminică, 26 iunie
ora 16.00 (Lyon): Locul 1 Grupa A – Locul 3 C/D/E -> Meci 4
ora 19.00 (Lille): Locul 1 Grupa C – Locul 3 A/B/F -> Meci 5
ora 22.00 (Toulouse): Locul 1 Grupa F – Locul 2 Grupa E -> Meci 6

Luni, 27 iunie
ora 19.00 (St-Denis): Locul 1Grupa E – Locul 2 Grupa D -> Meci 7
ora 22.00 (Nice): Locul 2 Grupa B – Locul 2 Grupa F -> Meci 8

Sferturi de finală
Joi, 30 iunie
ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare meci 1 – Câştigătoare meci 3 ->
Sfertul 1

Vineri, 1 iulie
ora 22.00 (Lille): Câştigătoare meci 2 – Câştigătoare meci 6 -> Sfertul 2

Sâmbătă, 2 iulie
ora 22.00 (Bordeaux): Câştigătoare meci 5 – Câştigătoare meci 7 -> Sfertul 3

Duminică, 3 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare meci 4 – Câştigătoare meci 8 -> Sfertul 4

Semifinale
Miercuri, 6 iulie
ora 22.00 (Lyon): Câştigătoare sfert 1 – Câştigătoare sfert 2 -> Semifinala 1

Joi, 7 iulie
Ora 22.00 (Marseille): Câştigătoare sfert 3 – Câştigătoare sfert 4 -> Semifinala 2

Finala
Duminică, 10 iulie
ora 22.00 (St-Denis): Câştigătoare Semifinala 1 – Câştigătoare Semifinala 2.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Inter Traian s-a calificat în Final 8

Inter Traian Vaslui a început în forță turneul zonal de la Galați, obținând biletele pentru …

Începe turneul semifinal

De vineri și până duminică, sala de sport a Colegiului Național ”Cuza Vodă” din Huși …

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *