vineri , 18 septembrie 2020, 09:00
Home / Sport / Cupa învăţământului special

Cupa învăţământului special

fotbal-special
Terenul de sport al Centrului Şcolar pentru Educaţie Incluzivă (CSEI) “Constantin Pufan” Vaslui a fost gazda primei ediţii a Cupei Învăţământului Special la fotbal. Trei echipe au concurat la competiţie, care s-a adresat copiilor cu nevoi speciale. În afară de echipa gazdă, turneul a mai aliniat la start CSEI “Elisabeta Polihroniade” Vaslui şi CSEI Negreşti.
S-a jucat în sistem fiecare cu fiecare, iar CSEI “Elisabeta Polihroniade” a fost câştigătoarea marelui trofeu, după ce a trecut de CSEI “Constantin Pufan” cu scorul de 1-0 şi de CSEI Negreşti, scor 5-1. În meciul dintre CSEI “Constantin Pufan” şi CSEI Negreşti, vasluienii s-au impus cu scorul de 4-1.
Clasamentul final a fost 1.CSEI “Elisabeta Polihroniade”; 2.CSEI “Constantin Pufan”; 3.CSEI Negreşti.

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …