vineri , 18 septembrie 2020, 19:14
Home / Sport / HC Vaslui-CSMS Bacău 30-29 (11-16): Victorie dramatică

HC Vaslui-CSMS Bacău 30-29 (11-16): Victorie dramatică

DSC_7226
Vasluiul continuă în Liga Naţională, după un succes dramatic, obţinut în faţa CSMS Bacău, scor 30-29.
Băcăuanii au avut o primă repriză excelentă, pe care au încheiat-o cu un avantaj de 5 goluri. Vasluienii au început partea secundă de la 11-17 pentru CSMS Bacău, după care și-au revenit, egalând pentru prima dată la 18, în minutul 38. Două minute mai târziu, Bacăul avea din nou 3 goluri avans, însă elevii lui Sandu Iacob şi Alexandru Acsinte au crezut în şansa lor şi au trecut pentru prima oară în avantaj în minutul 49 (25-24).
Rămaşi fără omul cu golul, Bogdan Rață, care a văzut cartonaşul roşu, după 3 eliminări, Vasluiul s-a distanţat la trei goluri, 29-26, cu cinci minute înainte de final.
Gabriel Bujor a fost și el trimis în tribune, după 3 eliminări, iar echipa băcăuană a egalat în minutul 58, după 3 goluri consecutive. Hagiu a înscris din 7 metri în minutul 59, pentru 30-29, iar ucraineanul Buinenko a irosit șansa egalării la ultimul atac al băcăuanilor.DSC_7227

Despre Ciprian Enache

Vezi şi

Șase cluburi sportive primesc finanțări nerambursabile de la CJ Vaslui

Șase entități sportive primesc în acest an finanțări nerambursabile de la Consiliul Județean (CJ) Vaslui. …

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au câștigat Terraqua Open Bistrița la tenis de câmp

Vasluienii Radu Bumbu și Andrei Cumpănă au fost în prim plan la turneul de tenis …